Oboji za bolje sutra, edukativna bojanka Zaklade Zamah podijeljena učenicima i mentorima

Autor: Ivana Haić, 15. 2. 2021.

U ponedjeljak, 15.veljače 2021. godine predstavnici Zaklade Zamah; Drago Vručinić i Roko Nakić podijelili su učenicima razredne nastave MŠ i njihovim mentorima edukativne slikovnice (bojanke) ''Oboji za bolje sutra''. Naime, naši učenici razredne nastave matičnih i područnih škola te učenici 5.-ih razreda predmetne nastave sudjelovali su u studenom i prosincu 2020. godine na likovno- literarnom natječaju Zaklade Zamah pod nazivom ''Siguran prostor u zajednici''. Veseli nas što su u edukativnoj bojanki izašla čak četiri rada naših učenika (likovni radovi Gracijele Knapek, 2.razred,  mentorica: Marija Dent, Tamare Stankić, 3.razred, mentor: Leonardo Gradečak, Lorene Despetović, 4.razred, mentorica: Marijana Špajgl; literarni rad Aleksandra Zjačića, 5.a razred, mentorica: Nataša Saraja). Bojanka je tematski vezana za pandemiju korona virusa te način kako učenici vide probleme i ograničenja navedene pandemije iz svoje perspektive. Svaki učenik razredne nastave matične i područnih škola, učenici 5.-ih razreda, predškolci te njihovi razrednici i učitelji dobit će po primjerak navedene bojanke. Zahvaljujemo se svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na natječaju, a najboljima čestitamo na uspjehu.

Članak napisala: Ivana Haić