Tjedan filantropije u našoj školi

Autor: Ivana Haić, 21. 9. 2018.

U sklopu Tjedna filantropije OŠ Velika Pisanica u suradnji sa Zakladom Zamah započela je projekt uređenja i bojanja rampe za invalide na ulazu u školu. Akcija je započela u četvrtak, 20. rujna 2018. godine, a u njoj su sudjelovali učenici 7.-ih i 8.-ih razreda. Vizualni identitet je osmislila učiteljica likovne kulture Tena Farkaš, a boje za beton nam je donirala Zaklada Zamah kojoj se zahvaljujemo. U četvrtak smo obilježili i biciklijadu učenika 7.-ih i 8.-ih razreda u kojoj su sudjelovali i učitelji: Maja Car, Josipa Ivanović, Nataša Saraja i Ivan Piria. Također smo započeli i s izradom putokaza od drveta u sklopu nastave tehničke kulture i geografije. Mentori učenicima su učitelji Zvonimir Biškup i Mario Kuštan.

Članak napisala: Ivana Haić

Filantropija, iako se često upotrebljava u smislu aktivnosti, zapravo se odnosi na načelo prema kojem se djeluje. U tom smislu filantropija je načelo čovjekoljublja, dobrotvornosti i dobrohotnosti.

Razlog čestog upotrebljavanja ove riječi u smislu aktivnosti vjerojatno se krije u činjenici da je ovo načelo, bez aktivnosti kojoj služi kao osnovni princip, samo ideja. Treba o njoj govoriti u skladu s praksom, odnosno iskazuje se upravo djelovanjem.

Cilj filantropskog djelovanja jest dobro drugoga ili mnogih, neovisno o vlastitom uspjehu ili koristi.

Izvor: www.filantropija.hr/filantropija/sto-je-filantropija