Obilježili smo Dan škole i Dane otvorenih vrata školskog vrta

Autor: Ivana Haić, 1. 6. 2018.

U OŠ Velika Pisanica su od 25. svibnja do 30. svibnja 2018. godine održani Dani otvorenih vrata školskog vrta. Povodom otvaranja Dana otvorenih vrata školskog vrta postavljena je izložba fotografija u školskom vrtu, napravljeni putokazi, podijeljene sadnice sukulenata u teglicama, podignuta zastava za Najljepši školski vrt. Taj dan smo obilježili i Dan škole, pogledali kulturni program koji su pripremili naši vrijedni učenici i učitelji, te sudjelovali u sportskim igrama.

Cilj Dana otvorenih vrata školskog vrta je prezentiranje Zelene učionice na otvorenom te učeničkih radova na projektu izrade učionice koji su predstavljeni kroz izložbu fotografija, predstavljanje ljepota našeg školskog vrta, zaštita prirode i biljnih vrsta, zaštita i čuvanje autohtonih cvjetnih sorti našeg kraja, zajedničko druženje svih sudionika (učenika, učitelja, roditelja).

Ravnateljica škole Ivana Haić povodom završetka realizacije projekta izjavila je da ovaj ekološki projekt koji škola realizira u suradnji s Inom d.d.  te se njime pokušava osmisliti aktivnosti učenika u okolišu i  školskom vrtu. Pokušavamo  potaknuti učenike na zdrav život korištenjem bicikala, na čuvanje baštine njegovanjem starih autohtonih sorti cvijeća (perunike). Organizirali smo  radionice čitanja ponedjeljkom i srijedom s ciljem  poboljšavanja čitanja korištenjem novih lektirnih naslova.

Projekt  Zelena učionica na otvorenom odabran je u sklopu Programa „Zeleni pojas“ u organizaciji Ine – Industrije nafte, d.d., a o odabranim projektima možete više pročitati na www.ina.hr/zelenipojas.hr

Članak napisala: Ivana Haić