Posjet predstavnika albanske nacionalne manjine našoj školi

Autor: Ivana Haić, 14. 5. 2018.

OŠ Velika Pisanica dana 11. svibnja 2018. godine posjetili su veleposlanik Republike Kosovo NJ.E. Gezim Kasapolli, saborska zastupnica Ermina Lekaj Prljaskaj, predsjednik Unije Albanaca u Zagrebu Esad Čollaku, predsjednik Vijeća albanske nacionalne manjine u BBŽ Martin Gojani. Tom prilikom je učitelju albanskog jezika i kulture Mendu Imeriju uručeno prijenosno računalo koje će koristiti u radu s učenicima koji polaze albanski jezik i kulturu po modelu c. Nastavu albanskoga jezika polazi 9 učenika, 5 učenika razredne nastave  u PŠ Lasovac te 4 učenika predmetne nastave u matičnoj školi. U našoj se školi  započelo s učenjem albanskog jezika po modelu c 2013. godine kada je nastavu polazilo 19 učenika. Cilj posjeta je potaknuti učenike albanske nacionalnosti na intenzivnije uključenje u program učenja jezika. Sastanku su nazočili i predstavnici roditelja čija djeca  polaze nastavu albanskoga jezika kao i načelnik Općine Velika Pisanica i ravnateljica škole.

Članak napisala: Ivana Haić