Obilježavanje Dana broja pi

Autor: Ivan Piria, 16. 3. 2018.

Dana 14.3. obilježili smo Dan broja π prigodnim natjecanjem u pamćenju decimala toga broja. Natjecanje su organizirale učiteljice matematike Vlatka Franić Husić i Borjana Brdar uz tehničku pomoć učitelja informatike Ivana Pirije te članicu komisije učiteljicu Natašu Saraju. U natjecanju je sudjelovalo 6 učenika od petog do osmog razreda. Troje najuspješnijih učenika primilo je zahvalnice. Najbolji rezultat je ostvario učenik 7.a razreda Filip Perdedaj koji je naučio 256 decimala i tako osvojio prvo mjesto. Sa zapamćenih 240 decimala drugo mjesto je osvojila Iva Solić, a treće Nataša Đurđević sa 142 decimale. Nagrađeni su slatkim poklon paketima.

REZULTATI NATJECANJA OD 14.03.2018. (obilježavanje dana broja π)

IME I PREZIME

BROJ NAUČENIH DECIMALA