Najava kazališne predstave ''Ribar Palunko i njegova žena''

Autor: Ivana Haić, 7. 3. 2018.

Kazališna predstava RIBAR PALUNKO I NJEGOVA ŽENA prikazat će se u  OŠ Velika Pisanica 26. ožujka 2018. godine (ponedjeljak) s početkom u 10.00 sati u holu škole. Cijena ulaznice je  20,00 kn (molimo razrednike da sakupe novac i predaju ga u tajništvo škole do 26. ožujka 2018.).

Umjetnička organizacija Kazališna družina "Ivana Brlić-Mažuranić" Slavonski Brod upisana je u Registar umjetničkih organizacija Ministarstva kulture RH

• Očevidnik kazališta
  • posjeduje odobrenje Ministarstva znanosti i obrazovanja RH.

Član je strukovnih udruga:

1. Hrvatskog centra UNIMA (Međunarodno udruženje lutkara i lutkarskih kazališta)
  2. Hrvatskog centra ASSITEJ (Međunarodno udruženje profesionalnih kazališta za djecu i mlade i izvedbenih umjetnosti).

Trajanje predstave: 45 minuta

Predstava je namijenjena:

1. nižim razredima prilagođena s puno glazbenih efekata,  pitkom razumljivom i stihovanom dramaturgijom, lutkarskim elementima
  2. za više razrede- lektira s bezvremenom poukom i segmentima znakovnog jezika

Predstavu su na festivalima gledala vrtićka djeca od 3 godine nadalje i odlično reagirala.

Cijena po učeniku: 20,00 kuna

Predstavu potpisuju umjetnici:

• Režija – Mario Kovač
  • Dramaturgija – Kristina Kegljen
  • Glazba- Vlatko Panić
  • Scenografija i lutke – Valentina Srnojević
  • Glumci –Bruno Brinzej, Darija Vlajnić, Matej Safundžić, Valentina Srnojević
  • Tehničko vodstvo − Ivan Barišić

Pogledajte video clip : https://dk-ibm.hr/video.html

Težak život Palunka, tjeranje žene iz vlastitog doma te gubitak sinčića Vlatka najviše je potreslo Palunkovu ženu koja gubitkom sina zanijemi. Potraga za Palunkom i Vlatkom jedino je rješenje ove bajkovite zavrzlame. A kako je završilo...

Pod redateljskom palicom uz pomoć Udruge gluhih i nagluhih Brodsko posavske županije glumica je naučila  znakovni jezik kako bi se mali gledatelji senzibilizirali i naučili "da su ljudi koji mašu rukama" jednaki poput njih.