Donacija informatičke opreme našoj školi

Autor: Ivana Haić, 27. 10. 2017.

Erste bank d.d. donirala ja za potrebe OŠ Velika Pisanica i PŠ Lasovac 10 računala koja će pomoći učenicima i učiteljima u nastavi i samom uneprijeđenju nastave. Sudjelovanje u projektu e-Twinninga  se već nekoliko godina provodi u PŠ Lasovac, a sada će uz pomoć nove opreme i postavljene nove mreže to biti mnogo jednostavnije. 5 računala će koristiti učenici i učitelji PŠ Lasovac, a 5 računala će koristiti učenici i učitelji matične škole (učionica likovne kulture, učionica kemije, učionica vjeronauka, zbornica i kancelarija pedagoga).Suvremena škola i način poučavanja zahtijeva korištenje novih tehnologija i metoda poučavanja učenika kako bi se što bolje razvile njihove vještine i sposobnosti.

U sklopu nastave učenici će uz pomoć opreme radili na nizu različitih odgojnih i obrazovnih elemenata svoga obrazovanja kao što je:

• Zaštita kulturnog nasljeđa i gospodarskih vrijednosti Republike Hrvatske
  • Osviještenost šire sredine za potrebom novih tehnologija koje imaju pozitivan učinak na gledatelje. Slika, tekst, video isječci kao svjedoci učinjenog na području obrazovanja
  • Kontinentalni turizam općine Velika Pisanica javno predstavljen od strane najmlađih (učenika), čuvanje baštine, ljepota i prirode te prezentacija  na regionalnoj bazi
  • Poticanje zaštite ugroženih životinja i biljaka
  • Prezentacije i predstavljanja zdravog načina života među učenicima, učiteljima i starijima
  • Radovi učenika naše škole među susjednim školama i projekti poticat će zajedničku povezanost i njegovati  bilogorsku baštinu

Ovim putem se zahvaljujemo Erste banci d.d. na doniranoj opremi koja će pomoći učenicima i učiteljima u novim projektima, radu s e-Dnevnicima i razvijanju informatičkih vještina i sposobnosti.