„EU CodeWeek“ Europski tjedan programiranja od 7. do 22. listopada

Autor: Ivan Piria, 8. 10. 2017.

Naša škola sa učiteljem informatike Ivanom Piriom i učenicima od 5. do 8. razreda  pridružila se proslavi petog izdanja  Europskog tjedna programiranja  koje se održava u razdoblju od 7. do 22.listopada 2017.godine. Cilj inicijative je pokazati kako programiranjem možemo realizirati vlastite ideje, povećati vidljivost programiranja mBot robota i micro:bit računala te okupiti motivirane osobe u cilju zajedničkog učenja i rješavanja težih problemskih zadataka. Našu radionicu sa Mbot robotima i micro:bit računalima uvrstili smo na kartu i web stranicu codeweek.eu koja služi kao katalog inicijativa u području programiranja, a kasnije kao podloga u realizaciji Europskog eTwinning projekta „Robotic Challenge“.