Terenska nastava i projekt ''Biciklom u školu''

Autor: Ivana Haić, 29. 9. 2017.

U sklopu projekta ''Biciklom u školu'' učenici 7.-ih i 8.-ih razreda su u četvrtak, 28. rujna 2017. godine u pratnji svojih učitelja išli na terensku nastavu u Velikoj Pisanici. Ovaj neformalni oblik nastave u koji su bili uključeni predmeti: TZK, informatika, biologija, građanski odgoj, zdravstveni odgoj i sat razrednika svidio se učenicima, ali i učiteljima. Učitelji u projektu: Biljana Novković, Vlatka Franić Husić, Ivan Piria te 30-tak učenika su zajedno prakticirali vožnju, fotografirali ekološke elemente našega kraja i zajednički se družili. Skupina biologa (10 tak učenika) s učiteljicom Josipom Ivanović posjetila je šumu, upoznala biljne vrste i njihovo stanište. U sklopu navedenog projekta koji škola provodi u suradnji s Hep-om d.d. stavit će se 2 nove klupe u školski vrt i stalci za bicikle. Također su posađene i perunike u školskom vrtu s ciljem zaštite starih autohtonih cvjetnih sorti. Financijska potpora Hep-a d.d. je 5.000,00 kn. Zahvaljujemo se Hep-u što je u sklopu natječaja ''Svjetlo na zajedničkom putu 2017.'' odabrao naš projekt i omogućio nabavu opreme za našu školu.