MATHEMA

Autor: Ivan Piria, 22. 5. 2017.

Učenici petih razreda Josip Dinjar, Ema Bereš i Petra Bračko te šestih razreda Sara Glumac, Filip Perdedaj i Lorena Pajdlin u vodstvu mentorica i učiteljica matematike Vlatke Franić Husić i Borjane Brdar išli su na ekipno natjecanje iz matematike Mathema u Koprivnici 19. 5. 2017. Mathema se održala u prostorijama Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica na adresi Miklinovec 6a.Ove godine na Mathemi u Koprivnici sudjelovalo je ukupno 356 ekipa osnovnih škola, odnosno 1068 učenika iz 14 županija Hrvatske.Natjecanje se održalo u 3 dijela škole. U dvorani škole su bile smještene ekipe petih i šestih razreda . Ekipe trećih i četvrtih razreda pisale su u učionicama u prizemlju. Ekipe sedmih i osmih razreda pisale su na 1. katu škole. Na Mathemi je bio osiguran dovoljan broj ljudi koji su nam bili na raspolaganju.Pisanje testova je počelo u 11 sati i trajalo je do 12:20. Učenici su kao tim morali riješiti 24 zadatka. Nakon toga smo ručali,a zatim posjetili Muzej grada Koprivnice i izložbu Primjena matematike u svakodnevnom životu. Počastili smo se sladoledom, oko 15 sati saznali rezultate, a zatim se školskim kombi vozilom zadovoljni  i umorni uputili u našu Pisanicu.

Članak napisala : Vlatka Franić Husić