Završna konferencija Projekta ''Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj''

Autor: Ivana Haić, 21. 3. 2017.

Učenici OŠ Velika Pisanica prisustvovali su sa učiteljicom Marijom Dent  završnoj konferenciji Projekta ''Razvoj filantropske kulture u Hrvatskoj''. Naša škola se prijavila na navedeni projekt te sa još 40- tak škola u Republici Hrvatskoj sudjelovala u poticanju filantropije, brige za zajednicu, volontiranja i zajedničkog rada. U sklopu navedenoga učenici 7.-ih i 8.-ih razreda napravili su hotele za kukce, a mentor je učenicima bio učitelj tehničke kulture Mario Šterle. Učenici razredne nastave sa svojim učiteljima krenuli su u izradu vrtnog jezerca.

Program završne konferencije  održan je u Centru kulture KNAP gdje su naši učenici pogledali predstavu „Kineska legenda o nebu“, prisustvovali proglašenju najuspješnijih škola te se družili s drugim učenicima. Naša je škola dobila  zahvalnicu za aktivno sudjelovanje u projektu kojim se promiče vrijednost čovjekoljublja i dobrotvornosti u lokalnoj zajednici.

Članak napisala: Ivana Gregorić