Učenici predmetne nastave obilježili " Dan broja pi"

Autor: Ivan Piria, 14. 3. 2017.

Dana 14.3. obilježili smo Dan broja π prigodnim natjecanjem u pamćenju decimala toga broja. Natjecanje su organizirale učiteljice matematike Vlatka Franić Husić i Borjana Brdar uz tehničku pomoć učitelja informatike Ivana Pirije te voditeljicu Mariju Matleković. U natjecanju je sudjelovalo 16 učenika od petog do osmog razreda.Troje najuspješnijih učenika primilo je zahvalnice. Najbolji rezultat je ostvarila učenica 6.b razreda Iva Solić koja je naučila 195 decimala i tako osvojila prvo mjesto. Nagrađena je knjigom i slatkim poklon paketom. Učenici Filip Perdedaj ( 6.a ) i Lorena Pajdlin ( 6.b ) imali su jednak broj upamćenih decimala, pa je u drugom krugu natjecanja Filip zauzeo drugo, a Lorena treće mjesto.

Članak napisala : Vlatka Franić Husić

REZULTATI NATJECANJA OD 14.03.2017. ( obilježavanje dana broja π ) i PowerPoint prezentaciju " Malo o PI" možete pogledati klikom na "više".

REZULTATI NATJECANJA OD 14.03.2017. ( obilježavanje dana broja π )

IME I PREZIME

BROJ NAUČENIH DECIMALA