Ema i Ivan uspješni na Županijskom LIK-u 2017! ( Natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna)

Autor: Ivana Haić, 1. 3. 2017.

Na nastavi likovne kulture nikad nije dosadno! To potvrđuje i ovogodišnji zadatak za natjecanje LIK pod nazivom „Ritam svjetla, ritam boje“. Nije zadatak sam po sebi toliko neobičan, koliko nas je iznenadila „likovna tehnika“ – fotografija. Bio je pravi izazov napraviti likovni rad imajući u rukama fotoaparat, umjesto kista, olovke, gline ili papira.

Učenici su s oduševljenjem eksperimentirali, slažući kompozicije pomoću svjetiljki, lampica i staklenih predmeta različitih boja i tekstura. Igrali su se odnosima svjetla i sjene te naučili kako kadrirati. Fotografije koje su nastale bile su vrlo zanimljive i povjerenstvo je imalo težak zadatak odrediti kojih 10 fotografija će predstavljati našu školu i biti predloženo Županijskom povjerenstvu.

Na Županijsko natjecanje pristiglo je 139 radova u kategoriji za osnovne škole. Stručno povjerenstvo je izabralo 10 najboljih fotografija, koje će predložiti državnom povjerenstvu, a među njima su čak dvije iz naše škole. Vrlo smo ponosni na autore, učenike petih razreda – Emu Bereš i Ivana Fertalja. Čestitamo im na postignutom uspjehu!

Županijska izložba je otvorena u ponedjeljak, 27. veljače 2017. u Gradskom muzeju u Bjelovaru. Podijeljena su priznanja učenicima i njihovim mentorima u kategoriji za osnovne škole te isto tako i za dva rada učenika srednje škole.  Izložbu u Gradskom muzeju možete pogledati do 3. ožujka, a na internetskoj stranici škole pogledajte naše fotografije sa školske razine natjecanja.

Anita Res, učiteljica likovne kulture