Posjet Zagrebu

Autor: Viktor Breškić, 26. 10. 2016.

Početkom svake školske godine, učenici razredne nastave  posjete Zagreb i gledaju kazališnu predstavu u nekom od dječjih gradskih kazališta. Ove školske godine učenici su 21. listopada 2016. posjetili Gradsko kazalište Žar ptica. Na repertoaru kazališta je bila predstava  Pinokio koja je ujedno i lektirno djelo za drugi razred . Učenici su kroz predstavu upoznali veselog, malenog  lutka Pinokija koji upoznaje sebe i svijet prepun iskušenja i avantura. Nakon predstave učenici su posjetili Grafički zavod Hrvatske i skladište Školske knjige. Tamo su učenike dočekali ljubazni djelatnici Školske knjige koji su ih proveli kroz GZH i skladište kako bi vidjeli gdje i na koji način se tiskaju knjige, izrađuju posteri, testovi, časopisi i sl.Na kraju dana, prisjećajući se riječi Carla Collodi koje je izrekla Vila Pinokiju u predstavi, učenici su krenuli svojim domovima: „Ja ću biti tvoja mama. Valjan si Pinokio! Zahvaljujući tvojem dobrom srcu, ja ti opraštam sve nevaljaštine koje si danas učinio. Dječaci, koji se nježno brinu za svoje roditelje  u bijedi i nevoljama, zaslužuju uvijek pohvalu i veliku ljubav  pa i onda kad nisu uzoran primjer poslušnosti i dobrog ponašanja. Budi razborit ubuduće i bit ćeš sretan!”

Članak napisala :Marijana Špajgl