Projekt Ruksak pun kulture

Autor: Ivan Piria, 17. 11. 2015.

U sklopu projekta Ruksak pun kulture  OŠ Velika Pisanica posjetila je predstavnica Ministarstva kulture Maja Zrnčić, glumci kazališta Smješko te predstavnici Muzeja za umjetnost i obrt iz Zagreba. Za učenike predmetne nastave (101 učenik) i učitelje predmetne nastave prikazana je predstava ''Moja obitelj i jedan jež'' koja se svidjela učenicima  i učiteljima. Nakon predstave organizirana je radionica na temu diskusije o predstavi u koju su bili uključeni svi učenici.U PŠ Lasovac predstavnici Muzeja za umjetnost i obrt organizirali su radionice za učenike PŠ Lasovac (28 učenika) na temu Pjevajmo Murtića. Učenici su odgledali prezentaciju te napravili likovne radove na temu apstraktnog slikarstva.Zahvaljujemo se Ministarstvu kulture na likovnim radionicama i kazališnoj predstavi koja je omogućila učenicima naše škole kulturni poticaj te aktivno kulturno sudjelovanje  u našoj maloj sredini.

Članak napisala: Ivana Gregorić