Kazališna predstava ''Ježeva kućica''

Autor: Ivan Piria, 10. 11. 2015.

U četvrtak, 19.studenoga 2015. godine s početkom u 13.10 sati u holu Osnovne škole Velika Pisanica prikazat će se kazališna predstava ''Ježeva kućica'' za učenike razredne nastave matične škole, PŠ Bedenik, Babinac i Ribnjačka, Dječje igraonice ''Pisanički mališani'', predškolce OŠ Velika Pisanica. Predstava  je poklon Udruge žena Velika Pisanica u projektu ''Mladi su budućnost sela''  Ministarstva socijalne politike i mladih te udruge žena Velika Pisanica kojima se ovim putem zahvaljujemo.

Ježeva kućica Kazališta Smješko

Izvodi: Dječje kazalište „Smješko“

Predstava je mali mjuzikl, a glazba je originalna glazba iz audio zapisa, nastalog prije 20 godina, na kojoj su odrasle mnoge generacije. Lijin poziv Ježurki na večeru i njegovo odbijanje da svoj skromni dom zamijeni njenim raskošnim staništem (unatoč ruganju Mede, Vuka i Lije) jasna je i jednostavna poruka kako valja voljeti svoj  dom što god o njemu drugi mislili.

Autor: Branko Ćopić
Režija i adaptacija: Tea Gjergjizi-Agejev