Projekt ''Ruksak pun kulture'' Ministarstva kulture u našoj školi

Autor: Ivan Piria, 10. 11. 2015.

U četvrtak, 12. studenoga 2015. godine u 10.45 sati u holu OŠ Velika Pisanica održat će se besplatna kazališna predstava ''Moja obitelj i jedan jež'' kazališta Smješko iz Zagreba. Predstava je organizirana u projektu Ruksak pun kulture s Ministarstvom kulture te je namijenjena učenicima predmetne nastave.Nakon predstave bit će organizirana radionica za 30-tak učenika.Isti dan u PŠ Lasovac bit će organizirana likovna radionica za 30-tak učenika razredne nastave Muzeja za umjetnost i obrt iz Zagreba s temom ''Pjevajmo Murtića''. Radionica je također besplatna te je organizirana u istom projektu. Zahvaljujemo se Ministarstvu kulture na  besplatnim predstavama i radionicama u projektu ''Ruksak pun kulture''namijenjenim našim učenicima u manjim ruralnim sredinama.

Moja obitelj i jedan jež

Ovo je predstava koja govori o tome kako su Anja, Sanja i Vanja postali obitelj koja se čekala, tražila i pronašla… Jedna sasvim obično-neobična obitelj koja se voli, podržava i koja se zajednički nosi sa svim životnim izazovima. Svi smo različiti i drugačiji, posebni, i upravo je u toj različitosti naša kvaliteta te se toga ne trebamo sramiti već je prigrliti i podržati. Svima nama potrebna je sigurnost, toplina, podrška, poticaj, lijepa riječ i nadasve ljubav.

Režija: Ivana Boban
Scenografija i kostimografija: Zdravka Ivanđija Kirigin
Glazba: Damir Šimunović
Produkcija: Mirta Zečević
Igraju: Jelena Hadži-Manev, Lada Bonacci, Danijel Radečić
Trajanje: 50 min

Kazalište Smješko

Kazalište ‘Smješko’ profesionalna je nevladina umjetnička kazališna organizacija, osnovana pri Ministarstvu kulture 2001. godine, te je kao takva zavedena u Očevidniku profesionalnih kazališta. Po svom ustroju, Kazalište ‘Smješko’ je putujuće kazalište za djecu i odrasle, koje izvodi predstave u raznim prostorima bilo na otvorenim (trgovi, posebne ljetne scene), bilo u zatvorenim prostorima (kazališta, domovi, centri za kulturu i sl.). Kazalište svaku svoju predstavu koncipira na način da je svaka izvedba na jednakoj umjetničkoj razini bez obzira gdje se izvodi, za što smo tehnički i profesionalno opremljeni (rasvjeta, scena, ozvučenje). Kazalište producira i izvodi predstave diljem Republike Hrvatske i inozemstva (Bosna i Hercegovina, Njemačka, Austrija, Mađarska).

Članak napisala : Ivana Gregorić