Natjecanje Čitanje naglas

Autor: Ivan Piria, 25. 10. 2015.

U srijedu 21. listopada na dječjem odjelu Narodne knjižnice Petar Preradović u Bjelovaru održano je natjecanje Čitanje naglas. Na gradskoj razini uspješno su sudjelovali  i naši učenici, Nataša Đurđević (3,r), Romana Đurđević (5.r), Roberto Rakijaš (6.r) te Zdravka Radelić (8.r) Učenici su nastupili u dvije katogorije, mlađoj, za učenike 3,-5,  razreda i starijoj za učenike 6,-8, razreda. Svaki učenik interpretativno je čitao ulomak iz svoje omiljene knjige. Ovakva vrsta natjecanja uvelike pomaže učenicima u poboljšavanju tehnike čitanja, ali i stjecanja samopouzdanja u nastupu pred publikom. Učenike su pripremile učiteljice Hrvatskog jezika Nataša Saraja i Slavka Soptija te učiteljica razredne nastave Marijana Špajgl.

Članak napisala : Nataša Saraja